• cz
  • en
Produkty

Stehlík Ctirad

Ctirad Stehlík ( 10. 5. 1938 v Praze - 20. 10. 2004 v Praze, někdy uváděno 15. 8. 2003 ) malíř a grafik
 
Studoval na Uměleckoprůmyslové škole keramické v Bechyni u profesora B. Dobiáše staršího v letech 1954 - 1958 a na Akademii výtvarných umění v Praze u profesorů Karla Součka a Ladislava Čepeláka v letech 1958 - 1964. Zpočátku se věnoval krajinomalbě z okolí Sedlačan a Milevska, později v jeho tvorbě převládli grafické techniky. Věnoval se též zátiším sestavovaných z předmětů běžného života a figur. Navazoval na tvorbu Františka Tichého vytvářením koláží z vlastních litografických prací. Zabýval se grafikou fantaskních krajin a menší grafiky, též pracemi po architekturu.
 
Zastoupen je svými díly v Národní galerii v Praze, Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou, Moravské galerii v Brně, Galerii výtvarného umění v Ostravě, v zahraničí v Ermitáži v Petrohradě.
 
Samostatně vystavoval od roku 1964 u nás ( v Praze, Olomouci, Českých Budějovicích, Mariánských Lázní, Třinci a Příbram ) a také v zahraničí ( Německu, Maďarsku, Bulharsku, na Kubě ). Klektivních výstav se zúčastňoval od roku 1967 v Československu, Norsku, Rakousku.